İri Boy Küre Kesim 15x15mm Beyrut Kehribarı Alpaka Püsküllü Tesbih

  • BS2473605
  • VAR
320,00
256,00
%20
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

MODEL

Beyrut Kehribar

UZUNLUK (PÜSKÜL DAHİL)

42cm

ÖLÇÜ

15x15mm

MADEN

alpaka

İsime özel  925 Ayar Kolye İstenilen İsimde Yapılmaktadır  Sipariş Hazırlanma Süresi 1 İş Günüdür.

Not: Kehribar yapısı gereği doğal bir madde olduğu için kargolanan ürünlerde ufak renk farklılıkları olabilir. 

Kültür mirasımız olan  “Sıkma Kehribar” ve “Ateş Kehribar” tespih çeşitleri kehribar hammaddesi kullanılarak yapılan bir mamüldür. Elde kadifemsi bir çekim hissi bırakması hoş reçine kokusu ve zamanla mevcut renginin değişerek koyulaşması orijinal sıkma kehribar’ın genel özelliğidir .

Hayvansal Tesbih çeşitleri hediyelik teşbih çeşitleri içerisinde yer alan hayvansal tesbihler, kullanımında ve tesbih yapılmasında herhangi bir yasal sorun olmayan bu maksatla kesilmeyen hayvanlardan temin edilen ürünlerdir. Deve kemiği ve diğer kemik grubu teşbihler kullanıma bağlı olarak zamanla renk değişimine uğramaktadırlar.

Ağaç Tespihler çekimi ve kullanımı sağlık yönünden faydalı olan birçoğunun elde bıraktığı hoş kokusu nedeniyle tercih edildiği tespih çeşitleridir.

Sıkma Kehribarın Yapılışı  İçeriğinde fenol ve forman-dehit ve belirli bir miktar kehribar tozu ile renklendirici kimyasalların karışımından oluşan formül ile üretilmektedir. Yeni mamül ürünlerin üretimi gizli ve karışık formüllerde oluşmaktadır. Osmanlı Kehribarların ise formülü unutulmuş ve günümüzde yapılması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple antika değerinde işlem görmektedirler.

Kehribar testi nasıl yapılır soruları sıklıkla karşılaşılan özellikle Ukrayna damla kehribar için cevap aranan konulardandır. Damla kehribarları yakarak test yapmak doğru bir çözüm olmamakla beraber kehribarın hammaddesinin reçine olduğu ve reçinenin yanıcı bir madde olduğu bilinmesi gerekmektedir. Kehribarın yanmaz anlayışı gibi suda batmaz ve kül çeker anlayışı halk arasında eksik bilinen ve  tüm ürünler için uygulanması gereken test yöntemleridir.  Kehribar yapısındaki kimyasallar nedeniyle  plastik olmamasına rağmen balata yanığına yakın bir koku vermektedir. Orijinal ürün almak için birinci koşul güvenilir yerleri tercih etmek ve gerektiğinde GLT labratuvarlarında içerik testine tabi tutmak yeterli olacaktır . 

Doğal Taş Tesbihler çekimi ve kullanımı sağlığa birçok faydası olan özellikli teşbihlerdir. Ametis taşı, Sitrin taşı, Akik teşbih, Onix, Güneş Taşı, Kaplangözü Tesbih çeşitleri doğal taş grubu teşbihler içindeki önemli bir kısım teşbih isimleridir. Doğada bulunan taşlarda   stres azaltıcı ve Enerji dengeleyici özelliği Ukrayna damla, Litvanya damla, Baltık damla da doğal taş grubu içerisinde yer almakta olup halk dilinde diş kolyesi olarak bilinen bebek kolye ve bebek bileklik ile çocukları için kullanılmakta olup faydalı özelliklerinden yararlanılmak istenmektedir

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı